Stream spod viaduktu

Pravidelný stream na našom instagrame. Každý pondelok o 19: 00 tu privítame jedného hosťa, ktorého si podrobne vyspovedáme. Veľmi sa tešíme!!! Pokúsime sa tu hostiť ľudí nielen z divadelného odvetvia, ale aj hostí, ktorí nás svojim životom môžu inšpirovať.

Marek Lupták

Marek Lupták sa narodil v Nových Zámkoch a už od malička sa chcel stať hercom. Preto jeho prvé dospelé kroky smerovali na VŠMU v Bratislave, kde v roku 2019 absolvoval v odbore herectvo. Za svoju krátku hereckú kariéru stihol hosťovať v Slovenskom národnom divadle, Štátnom divadle Košice, Mestskom divadle Trenčín, či hrať v seriáloch Búrlivé víno a Pán profesor. Okrem herectva sa venuje neprofesionálnej réžii, píše texty a moderuje. Veľmi rád fotografuje, varí (podľa vlastných slov je vynikajúci kuchár), či pláva. Je vášnivý fanúšik filmov a filmových ocenení Oscar.

Martin Zachar

Martin Zachar prezývaný Tino pochádza zo Žabokriek pri Martine. Vyštudoval Súkromné hudobno-dramatické konzervatórium v Martine. Momentálne študuje posledný rok činoherné herectvo na VŠMU v Bratislave. Venuje sa predovšetkým divadlu. Účinkuje v školskom divadle Lab a má aj predstavenia v Činohre SND. Ocitol sa aj v reklame a seriáli. Vo svojej obci Žabokreky sa venuje už ôsmy rok réžii s miestnym ochotníckym súborom. Je autorom divadelných hier ako aj piesni, ktoré režijne priviedol na dosky. Okrem divadla v Žabokrekoch režijne vedie už druhú sezónu Divadlo Nová Dedinka, kde po Divadelnej komédii, online pripravuje autorskú rozprávku Odvážne dobrodružstvo. Leto prežíva ako animátor detských táborov. Relax a oddych nachádza v lete pri mori a v zime na horách. Hrá na organe, miluje staré slovenské šlágre, spoločnosť, divadlo a najmä spánok.

Peter Dvorský

Peter Dvorský (Peťo, Petrík) pochádza z Hanušoviec nad Topľou. Zaujímavosť je, že najprv študoval na Strednej Priemyselnej škole Strojníckej a až tak sa dostal k umeleckej „brandži“. Momentálne pôsobí 4. rok ako profesionálny tanečník v Poddukelskom umeleckom ľudovom súbore (PUĽS) so sídlom v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Popri práci študuje na Súkromnom Konzervatóriu v Košiciach odbor tanec. Objavil sa a objavuje sa v rôznych predstaveniach PUĽSu po celom Slovensku a tak isto aj v divadlách. Posledné veľké dielo, v ktorom mal možnosť pôsobiť, bol nedávno odpremierovaný muzikál JESUS CHRIST SUPERSTAR v Divadle Jonáša Záborského. Peťo miluje pohyb, každodennú výživu a komplexnosť pohybu a posúvanie seba samého za svoje vlastné hranice. Voľný čas trávi cvičením, poznávaním ľudského tela a jeho fungovania a tiež zbiera vedomosti a poznatky v širokej oblasti „Vhodná strava pre ľudské telo“. Akrobacia, cyklistika, turistika a cvičenie je to, čo ho napĺňa vo voľnom čase.

Radoslav Kuric

145709347_140156477942978_35325274472756

Počas základnej školy chodil aj do ľudovej školy umenia kde študoval spev. Tiež sa učil hru na akordeón a hru na klavír, vie hrať aj na gitare. Počas štúdia na gymnáziu spolu s Mikim Michelčíkom založili hudobnú skupinu Credo, neskôr z nej odišiel. Počas vojenskej služby v Liptovskom Mikuláši účinkoval v divadelnej hre Motýľom nik nerozkáže, ktorú režíroval Ľubomír Paulovič. Po gymnáziu a absolvovaní vojenskej služby išiel študovať na VŠMU v Bratislave odbor herectvo. V roku 1998, po absolvovaní školy získal angažmán vo Zvolene v divadle Jozefa Gregora Tajovského. Neskôr počas dvoch sezón pôsobil aj ako umelecký šéf. Okrem herectva sa venuje aj moderovaniu, v RTVS moderuje a spoluvytvára reláciu Noc v archíve. Moderuje aj spoločenské a kultúrne akcie. Pre film a televíziu pôsobí aj v dabingu.